Nie mamy na celu wywołania jakiejś wielkiej burzy. Chcemy tylko przypomnieć rządzącym, a także ambasadorowi Rosji o tej ważnej dacie - mówili młodzi ludzie, którzy pojawili się przed ambasadą. Naród Polski pamięta o tym, co się stało 17 września. Pamięć Polaków jest niezależna od sporów politycznych, jakie mają miejsce między stroną polską i rosyjską.
O sporach politycznych i historycznych, o dacie 17 września pamiętają kierowcy - kiedy przejeżdżają obok ambasady, głośno trąbią, dając dowód temu, że zapomnieć nie wolno.