RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Toyota zainwestuje w Wałbrzychu

Publikacja: Środa, 2 sierpnia (18:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Fabrykę za 145 milionów euro chce postawić w Wałbrzychu Toyota. W zakładzie produkującym skrzynie biegów pracę ma znaleźć 260 osób. Fabryka ma zacząć działać za dwa lata.

Zakład powstanie tuż obok już istniejącej fabryki. Toyota w dwóch fabrykach, w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach, oprócz skrzyń biegów produkuje również silniki diesla. Do tej pory firma zainwestowała 600 mln euro, a pracę znalazło 3 tys. osób.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: