RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tomba zamieni narty na mikrofon

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Włoch Alberto Tomba ponownie na olimpiadzie. Jeden z najlepszych w historii alpejczyków w lutym w Vancouver wystąpi w roli… komentatora telewizyjnego. Nie będzie to jednak dziennikarski debiut tego sportowca. Trzy lata temu podczas igrzysk olimpijskich w Turynie komentował zmagania narciarzy alpejskich.

Chętnie ponownie założyłbym narty, ale każdy człowiek musi wiedzieć kiedy powinien powiedzieć stop, że nie ma powrotu do tego co było - przyznał Alberto Tomba.

Kanada dla Tomby jest bardzo szczęśliwa. Przypomnijmy, to właśnie podczas igrzysk w Calgary w 1988 roku wywalczył dwa złote medale, wygrywając slalom i slalom gigant. Po trzecie olimpijskie złoto sięgnął w Albertville w 1992 roku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: