Chętnie ponownie założyłbym narty, ale każdy człowiek musi wiedzieć kiedy powinien powiedzieć stop, że nie ma powrotu do tego co było - przyznał Alberto Tomba.
Kanada dla Tomby jest bardzo szczęśliwa. Przypomnijmy, to właśnie podczas igrzysk w Calgary w 1988 roku wywalczył dwa złote medale, wygrywając slalom i slalom gigant. Po trzecie olimpijskie złoto sięgnął w Albertville w 1992 roku.