RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tlenek węgla przyczyną tragedii w „Halembie”

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Są oficjalne wyniki sekcji zwłok 22 z 23 górników, którzy zginęli w kopalni „Halemba”. Przyczyną zgonów było gwałtowne uduszenie lub zatrucie tlenkiem węgla. Kilku górników zmarło z powodu ciężkich obrażeń ciała.

Wyniki sekcji zwłok potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia specjalistów, że na dole najpierw doszło do wybuchu metanu, który doprowadził do wybuchu pyłu węglowego. Kilku górników zmarło z powodu ciężkich obrażeń ciała.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: