RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tatrzańskie kozice mają się dobrze

Publikacja: Wtorek, 31 października (11:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Powiało lekkim optymizmem z Tatr. Jesienne liczenie kozic pokazało, że ich populacja nie maleje. Po polskiej stronie gór naliczono 110 kozic, w całych Tatrach jest ich ponad 400.

Na pewno jest lepiej niż kilka lat temu, kiedy po polskiej stronie doliczyliśmy się niedużo ponad 60 sztuk. Jest cały czas powolna tendencja wzrostowa - uważa Filip Zięba z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Wg niego, kozica na razie nie zostanie wykreślona z czerwonej księgi gatunków zagrożonych. Jedynie może się zmienić jej kategoria ochronna. Wiadomo, że im niższa kategoria, to tym gatunek bardziej zagrożony - dodaje.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: