RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Talibowie walczą o Afganistan

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Talibowie przejmują kontrolę nad kolejnym rejonem Afganistanu. Kilkuset bojowników opanowało Bakwę – stolicę zachodniej prowincji Farah. Dwa tygodnie temu w ich ręce wpadła Musa Qala – miasto w południowej prowincji Helmand. Siły NATO zapowiadają kontratak, jeśli tylko poprosi o to rząd Afganistanu.

Śmiałe poczynania talibów zdają się potwierdzać słowa generała Tona van Loona, dowodzącego Międzynarodowymi Siłami Wspierania Bezpieczeństwa (IASF) na południu kraju. Według niego wojska NATO tracą kontrolę nad Afganistanem.

W poniedziałek na lotnisku w Rembertowie pożegnano żołnierzy GROM, wyjeżdżających do Afganistanu. Jednostka wejdzie w skład międzynarodowych sił specjalnych, działających w tym kraju. Terenem operowania GROM-u będą m.in. miejsca, gdzie dochodzi do ostrych starć z talibami.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: