Śmiałe poczynania talibów zdają się potwierdzać słowa generała Tona van Loona, dowodzącego Międzynarodowymi Siłami Wspierania Bezpieczeństwa (IASF) na południu kraju. Według niego wojska NATO tracą kontrolę nad Afganistanem.
W poniedziałek na lotnisku w Rembertowie pożegnano żołnierzy GROM, wyjeżdżających do Afganistanu. Jednostka wejdzie w skład międzynarodowych sił specjalnych, działających w tym kraju. Terenem operowania GROM-u będą m.in. miejsca, gdzie dochodzi do ostrych starć z talibami.