RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szwedzi zamykają solaria w obawie przed rakiem

Publikacja: Niedziela, 22 listopada (08:49) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zarząd SATS, największej w Skandynawii sieci klubów fitness zdecydował o zamknięciu solariów we wszystkich swoich centrach. Decyzja ma związek z raportem Światowej Organizacji Zdrowia, z którego wynika, że sztuczne opalanie jest bardziej rakotwórcze niż wcześniej sądzono.

Z raportu WHO wynika, że istnieje bezpośredni związek między opalaniem a zachorowaniem na raka skóry. U osób, które zaczynają opalać się w solariach przed 30. rokiem życia, ryzyko wystąpienia czerniaka złośliwego wzrasta o 75 procent.

Likwidacja solariów w siłowniach SATS nastąpi 1 grudnia. Obejmie ona ponad 100 centrów tej marki w Szwecji, Norwegii, Danii oraz Finlandii, w których znajdują się łóżka do sztucznego opalania.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: