RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szwecja: Areszt dla demonstrantów, którzy wdarli się do ambasady Libii

Publikacja: Piątek, 22 kwietnia (13:19) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sześć osób trafiło do aresztu po tym jak wdarły się a teren ambasady Libii w Sztokholmie. Do incydentu doszło wczoraj. Był to protest przeciwko przejęciu placówki przez nowego ambasadora, lojalnego wobec Muammara Kadafiego - poinformowała szwedzka policja.

Protestujący domagali się zamknięcia placówki. Namalowali na drzwiach budynku królewską flagę Libii, która stała się symbolem rebelii przeciwko reżimowi Kadafiego.

Źródło: RMF FM/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: