RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szpitale tracą ogromne pieniądze

Publikacja: Czwartek, 4 października (16:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Milion złotych - taką górę pieniędzy stracił Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie. Powód to sześć dni przestoju spowodowanego odejściem z pracy ponad 80 lekarzy.

Zamknięto osiem oddziałów i ewakuowano pacjentów. Transport chorych do innych placówek kosztował 50 tys. zł.

W końcu osiągnięto porozumienie i lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia, wracają już do pracy. Lekarze częstochowskiego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego wynegocjowali tysiąc złotych brutto do podstawy pensji, a od stycznia do maja - po kolejne sto złotych.

Mimo to ewakuowani wcześniej pacjenci nie wrócą do placówki.

Z kolei ewakuacja pacjentów ze szpitala w Mielcu do kilku innych placówek kosztowała 10 tys. zł. Łącznie mielecki szpital opuściło ponad 60 osób - część została wypisana do domów, cześć przeniesiona do innych placówek w Dębicy, Tarnobrzegu, Rzeszowie, Stalowej Woli i Kolbuszowej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: