RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szpital wstrzymał przyjmowanie pacjentów covidowych. Problemy z przepustowością instalacjii tlenowych

Opracowanie: Publikacja: Niedziela, 4 kwietnia (08:44) Aktualizacja: Niedziela, 4 kwietnia (08:00)

Szpital Wojewódzki im. Marciniaka we Wrocławiu wstrzymał przyjmowanie chorych na Covid-19 ze względu na ograniczoną przepustowość instalacji tlenowych. Taka sytuacja może potrwać dwa, trzy dni – podał rzecznik placówki.

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował, że prowadzony przez ten samorząd Szpital Wojewódzki im. Marciniaka we Wrocławiu wstrzymał przyjęcia pacjentów z Covid-19 ze względu na ograniczoną przepustowość instalacji tlenowych.

Szpital jako duża placówka wielospecjalistyczna funkcjonuje normalnie. Wszyscy hospitalizowani pacjenci, w tym także wymagający podania tlenu są pod stałą opieką medyczną. Szpital jest również zaopatrzony w tlen - powiedział Nowakowski.

Dodał, że wstrzymanie przyjęć nowych pacjentów covidowych może potrwać dwa do trzech dni.


Źródło: PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: