Szpital w Raciborzu jest jedyną placówką w liczącym ponad 100 tysięcy mieszkańców powiecie. Ma cztery stanowiska intensywnej terapii i osiem sal operacyjnych. Jeszcze kilka dni temu zatrudniał 13 anestezjologów – od soboty pozostało 3.
Ze złożenia wypowiedzenia zrezygnował tylko ordynator, jego zastępca i młoda lekarka w trakcie specjalizacji. Szpital na razie nie jest w stanie znaleźć żadnego zastępstwa. Jak pisze „GW”, powodem kłopotów jest trwający od lutego spór o płace.