RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szpital Uniwersytecki bez pacjentów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szpital Uniwersytecki w Krakowie nie podpisał kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na przyszły rok, ponieważ NFZ zaproponował znacznie mniejsze pieniądze. Oznacza to, że po 1 stycznia szpital nie przyjmie pacjentów.

Z ponad 160 poradni Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie korzysta miesięcznie kilka tysięcy osób z całej Polski. Z komunikatu dyrekcji placówki wynika, że po 1 stycznia wszystkie poradnie będą zamknięte.

Moja ręka jest zawsze wyciągnięta do kompromisu. Niestety, nasze nawoływania do jakiegoś porozumienia jak do tej pory spełzły na niczym - mówi dyrektor szpitala Andrzej Kulig. Czas na zawarcie kontraktu mija jutro.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: