To drugi w historii tytuł naszych florecistek. Polki wystąpiły w składzie - Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Małgorzata Wojtkowiak i Katarzyna Kryczało.
W zakończonej w niedzielę imprezie polscy szermierze wywalczyli dwa medale - oprócz drużyny florecistek, także szablistka Bogna Jóźwiak, która zdobyła brązowy medal.
Tym sukcesem polskie florecistki praktycznie zapewniły sobie start w turnieju drużynowym w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Tym samym trzy z nich będą mogły wystąpić również w zawodach indywidualnych.