RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szczyt Trójkąta Weimarskiego w grudniu?

Publikacja: Środa, 30 sierpnia (16:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szczyt przywódców państw Trójkąta Weimarskiego odbędzie się na 90 procent w grudniu - twierdzi podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Krawczyk. Według niego kancelaria prezydenta Polski, w porozumieniu z kancelariami prezydenta Francji Jacquesa Chiraca i kanclerz Niemiec Angeli Merkel ustaliła datę, ale trzeba ją jeszcze potwierdzić.

Spotkanie przywódców Polski, Niemiec i Francji miało odbyć się na początku lipca. Zostało jednak odwołane z powodu choroby prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Prezydent był krytykowany za decyzję o odwołaniu lipcowego szczytu m.in. przez byłych polskich ministrów spraw zagranicznych. We wspólnym oświadczeniu stwierdzili m.in. że odwołanie spotkania na szczycie bez bardzo istotnej przyczyny jest lekceważące wobec partnerów i należy żałować, że doszło do odwołania spotkania.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: