Na teren obrad mogą wejść tylko zarejestrowani wcześniej uczestnicy szczytu. Pierwsza kontrola dokumentu potwierdzającego taką rejestrację jest już w przejściu podziemnym przy Spodku. Potem każdy uczestnik dostaje specjalną przepustkę ze zrobionym na miejscu zdjęciem. Rejestruje ona każde wejście, ale też i wyjście z terenu obrad. Wchodzący mają kontrolę taką, jak na lotnisku. Są wykrywacze metalu, a bagaż jest prześwietlany. Wewnątrz porządku pilnują specjalne służby ochrony ONZ-u.
Teren obrad jest odgrodzony. Na zewnątrz ustawiono wysoki płot, a w pobliżu są metalowe barierki. Część ulic przy Spodku, jak i chodniki są zamknięte. Miejsca obrad cały czas pilnują policjanci. Miejsce, gdzie odbywa się szczyt klimatyczny przeszło pod jurysdykcję ONZ.
Oficjalne rozpoczęcie szczytu zaplanowano na poniedziałek.
(az)