Co zrobić gdy złodzieje ukradną samochód? Ten, kto ma pieniądze, kupi nowy, kto nie ma – weźmie kredyt. Z tym jednak nie należy się spieszyć, bo jak się okazuje, policjanci mogą zapomnieć o poinformowaniu właściciela, że auto zostało odnalezione.

Pani Marta straciła samochód 25 marca. Jako że jej samochód nie miał polisy autocasco, a szanse na odnalezienie BMW były nikłe, po prawie miesiącu postanowiła zaciągnąć kredyt i kupić nowe auto.

Po jakimś czasie usłyszała, że w Szczecinie doszło do wypadku, w którym brało udział skradzione BMW. Poprosiła znajomego, aby sprawdził na policyjnym parkingu, czy to nie jej samochód. Okazało się, że BMW z wypadku nie należało do niej, ale obok niego stało inne auto, to poszukiwane przez kobietę. Nie miało nawet zmienionych tablic rejestracyjnych.

Na parkingu policjanci trzymali je od 17 dni, nie informując właścicielki o odzyskaniu samochodu. Policjanci ze Szczecina Dąbia tłumaczą, że sprawę kradzieży zgłoszono w innym komisariacie i to tamtejsi funkcjonariusze powinni poinformować panią Martę o odzyskaniu samochodu.

Nadkom. Krzysztof Targoński z komendy wojewódzkiej zapewnia, że odpowiednia komórka policji zajmie się tą sprawą. Poszkodowana kobieta wystosuje skargę do komendanta wojewódzkiego, prawdopodobnie będzie też domagać się odszkodowania.

21:40