RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Syreny zawyły na Śląsku... na próbę

Publikacja: Czwartek, 22 października (12:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dokładnie w samo południe w całym województwie śląskim zaczęło wyć 1810 syren. To na szczęście nie żaden alarm, ale ćwiczenia, które mają przetestować sprawność systemu i słyszalność sygnałów.

Ćwiczenia trwały trzy minuty. Wypróbowano m. in. sygnał oznaczający odwołanie alarmu bombowego i niebezpieczeństwa skażeniem. Większość, bo aż 100 syren została uruchomiona z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: