Wypłaty zadośćuczynienia i przeniesienia na inną uczelnie żądają studenci gnieźnieńskiego oddziału Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w swoim raporcie stwierdziło, że w punktach konsultacyjnych rozsianych w całej Polsce prowadzono zajęcia co jest niezgodne z prawem. Uczelni grozi likwidacja. Studenci z Gniezna rozmawiali o problemie z przedstawicielami uczelni.

Nad Akademią Humanistyczno – Ekonomiczną (dawniej Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna) zebrały się ciemne chmury. Raport Ministerstwa Nauki stwierdza, że Akademia łamie prawo. Punkty informacyjne rozsiane w całej Polsce w rzeczywistości były oddziałami uczelni, gdzie odbywały się regularne zajęcia i wykłady. Studenci z Gniezna nie będą więc uczyć się w Gnieźnie. Naukę mogą kontynuować w części przez Internet, w częsci w siedzibie uczelni w Łodzi. Mogą też rozwiązać umowę z uczelnią.

Studenci czują się jednak oszukani. Okazuje się, że zajęcia na które chodzili były kursami przygotowującymi do egzaminów w Łodzi.