RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Stracisz prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Publikacja: Wtorek, 29 sierpnia (10:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kierowca, który dwukrotnie przekroczy dozwoloną prędkość, straci prawo jazdy. To nowa broń na wariatów drogowych w Warszawie. Policjanci chcą wprowadzić nowe przepisy w ciągu kilkunastu dni.

Do większości wypadków dochodzi właśnie z powodu przekroczenia prędkości. Dlatego od września policjanci chcą odbierać prawo jazdy kierowcom, którzy dwukrotnie w terenie zabudowanym przekroczą dozwoloną prędkość, czyli np. pojadą 100 km/h tam, gdzie wolno jechać tylko 50 km/h. Dokument trafi do sądu, który zdecyduje o dalszej karze. Sąd może zabrać prawo jazdy nawet na kilka lat.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: