Do większości wypadków dochodzi właśnie z powodu przekroczenia prędkości. Dlatego od września policjanci chcą odbierać prawo jazdy kierowcom, którzy dwukrotnie w terenie zabudowanym przekroczą dozwoloną prędkość, czyli np. pojadą 100 km/h tam, gdzie wolno jechać tylko 50 km/h. Dokument trafi do sądu, który zdecyduje o dalszej karze. Sąd może zabrać prawo jazdy nawet na kilka lat.
Stracisz prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Kierowca, który dwukrotnie przekroczy dozwoloną prędkość, straci prawo jazdy. To nowa broń na wariatów drogowych w Warszawie. Policjanci chcą wprowadzić nowe przepisy w ciągu kilkunastu dni.