RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Stołeczni inspektorzy rozprawiają się z pseudotaksówkami

Publikacja: Czwartek, 14 maja (13:21) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na 24 kontrole aż 22 sprawy karne dla przewoźników. Inspekcja Transportu Drogowego sprawdziła warszawskie pseudotaksówki. Kontrolerzy tropili przewoźników, którzy świadczyli usługi taksówkowe bez specjalnej licencji.

Wielu przewoźników używa na swoich samochodach oznakowania typowego dla taksówek - na dachu kogut z napisem "Taxi", z boku auta naklejki z nazwą firmy i numerem telefonu, a w środku - taksometr. Wszystkie te elementy montują jednak nielegalnie, jeśli firma nie posiada licencji taksówkowej. Ci przewoźnicy często upodabniają się do taksówek, a tego robić nie mogą - tłumaczy Alvin Gajadhur z ITD:

Kary dla nielegalnie działających przewoźników są wysokie - w sumie mogą wynieść nawet 15 tysięcy złotych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Warszawa

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: