Wielu przewoźników używa na swoich samochodach oznakowania typowego dla taksówek - na dachu kogut z napisem "Taxi", z boku auta naklejki z nazwą firmy i numerem telefonu, a w środku - taksometr. Wszystkie te elementy montują jednak nielegalnie, jeśli firma nie posiada licencji taksówkowej. Ci przewoźnicy często upodabniają się do taksówek, a tego robić nie mogą - tłumaczy Alvin Gajadhur z ITD:
Kary dla nielegalnie działających przewoźników są wysokie - w sumie mogą wynieść nawet 15 tysięcy złotych.