Wiec jeszcze się nie rozpoczął i jak donosi trójmiejski reporter RMF FM Wojciech Jankowski, na razie na miejscu jest około 150-200 stoczniowców. Większość to ludzie w wieku 45-55 lat, czyli takich, który najtrudniej jest znaleźć pracę:
Dziś podejmą decyzję, ilu z nich pojedzie 18 września na manifestację uliczną do Szczecina. Wciąż czekają na odpowiedź na list, który w sprawie stoczni wysłali do premiera przed dwoma tygodniami. Rano wyruszyli sprzed bramy szczecińskiej stoczni. Ze związkowcami rozmawiał reporter RMF FM Grzegorz Hatylak: