RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Stocznie topią fabrykę Cegielskiego

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W poznańskiej fabryce Cegielskiego w najbliższy poniedziałek rozpoczną się grupowe zwolnienia. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, pracę straci aż 500 osób. Upadek stoczni niemalże rozłożył na łopatki firmę, która żyła głównie z produkcji silników do statków.

Prawdziwego ratunku zarząd fabryki upatruje w planie restrukturyzacji na lata 2010-2012. Zakłada on, że za trzy lata dojdzie do prywatyzacji całego Cegielskiego. Już w przyszłym roku pod młotek ma pójść Fabryka Pojazdów Szynowych.

Szansą dla poznańskiej fabryki może być też produkcja nowych urządzeń. Cegielski chce bowiem produkować m.in. spalarnie odpadów i silniki do elektrowni.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Poznań

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: