RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Statek z azbestem płynie do Gdańska

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Statek pełen rakotwórczego azbestu zbliża się do Zatoki Gdańskiej. W gdańskim porcie okręt „Rotterdam” ma zostać wyremontowany – usuniętych ma być z jego konstrukcji m.in. kilkaset ton azbestu. Ekolodzy przygotowują protesty.

„Rotterdam” ma wpłynąć do Portu Północnego jutro około godziny 10.30 – przewiduje Centrum Monitorowania Ruchu Statków na Zatoce Gdańskiej. Nie widać go jednak jeszcze na redzie portu.

Demontażu systemu rur i kanałów wentylacyjnych, wykonanych w otulinach z azbestu, podjęła się jedna z firm zajmująca się systemami wentylacyjnymi. Nie wiadomo jeszcze, co się stanie z trującym materiałem – na Pomorzu nie ma bowiem składowiska dla takich niebezpiecznych odpadów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: