RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Srebrni Holendrzy wrócili do domu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W eskorcie pomalowanych na pomarańczowo myśliwców wojskowych powrócili do kraju srebrni medaliści piłkarskich mistrzostw świata w RPA. Holendrzy wylądowali na amsterdamskim lotnisku Schiphol. Ekipę trenera Berta van Marwijka przywitano owacją i bukietami kwiatów.

Z lotniska Oranje udali się do hotelu w okolicach wybrzeża Morza Północnego, gdzie będą mogli odpocząć przed zaplanowanymi na wtorek oficjalnymi uroczystościami. Piłkarzy czekać będzie m.in. spotkanie z królową Beatrix, podróż łodzią kanałami Amsterdamu oraz uroczystości na Museum Square, gdzie z sukcesu cieszyć się będą wspólnie z kibicami.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: