Ostatnio śląska spółka kupiła 10 starych składów z Frankfurtu. Teraz przymierza się do 20 tramwajów z Wiednia. Pasażerowie podchodzą do tych zakupów z dystansem. Rzeczniczka austriackiego przewoźnika zapewnia jednak, że tramwaje są w bardzo dobrym stanie. Dodaje, że będzie można ich używać przez kolejne 15 lat.
Tramwaje Śląskie zakupy tłumaczą tym, że cena proponowana przez Austriaków jest bardzo korzystna, a na zniszczone torowiska nie opłaca się kupować nowych składów. Te pojawią się, ale w 2014 roku, kiedy zakończy się modernizacja infrastruktury