RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Spór o karetki na Warmii i Mazurach

Publikacja: Wtorek, 24 lutego (17:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Więcej karetek na Warmii i Mazurach. Według nowego planu, zatwierdzonego niedawno przez Ministerstwo Zdrowia, w województwie zamiast 65 stacjonować mają 72 ambulansy. Nie przybędzie ich jednak tam, gdzie latem przebywa najwięcej osób.

Nowe karetki pojawią się 1 kwietnia między innymi w Olsztynie, Iławie, Gołdapi czy Bartoszycach. Natomiast Mikołajki czy Giżycko będą nadal dysponować tylko jednym ambulansem. Planem rozczarowany jest burmistrz Mikołajek, który zwraca uwagę, że latem liczba osób przebywających w miejscowości rośnie z 7 do 70 tysięcy. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Andrzeja Piedziewicza:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: