RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sośnierz złożył dymisję ze stanowiska szefa NFZ

Publikacja: Wtorek, 6 listopada (15:59) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Andrzej Sośnierz nie jest już szefem Narodowego Funduszu Zdrowia. Rezygnację złożył wczoraj, bo właśnie od wczoraj jest posłem. Prawo wyklucza możliwość łączenia mandatu poselskiego ze stanowiskiem prezesa NFZ. Obowiązki Sośnierza przejmie obecny wiceprezes Funduszu, Jacek Grabowski.

Według rzeczniczki NFZ Jolanty Kocjan Grabowski jest kompetentny, dobrze przygotowany merytorycznie, zna się na tematach medycznych i procesie kontraktowania usług medycznych. W centrali NFZ Jacek Grabowski pracuje od 2006 r. Wcześniej był m.in. dyrektorem łódzkiego oddziału Funduszu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: