RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sopockie kino Polonia odchodzi do lamusa

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Koniec ostatniego, tradycyjnego kina w Sopocie – kina Polonia. Stara sala projekcyjna, z balkonem i terkoczącym projektorem przechodzi do historii. Sopoccy radni podjęli decyzję o budowie w miejscu Polonii apartamentowca i lokali użytkowych.

Kawał historii. Przykro najzwyczajniej. Ja jestem do tego kina osobiście przywiązany - mówią mieszkańcy Sopotu, którym trudno rozstawać się z Polonią:

Sopot nie pozostanie jednak bez kina. Latem w Centrum Haffnera swe podwoje powinien otworzyć... multipleks.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: