Informację o uwolnieniu statku i załogi potwierdził Andrew Mwangura ze Wschodnioafrykańskiego Programu Pomocy Marynarzom. Na pokładzie jednostki było 24 marynarzy.
Somalijscy piraci zwolnili niemiecki frachtowiec
2,7 mln dolarów – tyle wynosił okup za uwolnienie przez somalijskich piratów niemieckiego frachtowca Hansa Stavanger. Bandyci zwolnili w poniedziałek uprowadzoną w kwietniu jednostkę. <i>Opuściliśmy statek po tym, jak wzięliśmy pieniądze</i> - powiedział agencji Reutera jeden z piratów.
Tagi:
frachtowiec