RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Somalijscy piraci zwolnili niemiecki frachtowiec

Publikacja: Poniedziałek, 3 sierpnia (21:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

2,7 mln dolarów – tyle wynosił okup za uwolnienie przez somalijskich piratów niemieckiego frachtowca Hansa Stavanger. Bandyci zwolnili w poniedziałek uprowadzoną w kwietniu jednostkę. <i>Opuściliśmy statek po tym, jak wzięliśmy pieniądze</i> - powiedział agencji Reutera jeden z piratów.

Informację o uwolnieniu statku i załogi potwierdził Andrew Mwangura ze Wschodnioafrykańskiego Programu Pomocy Marynarzom. Na pokładzie jednostki było 24 marynarzy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: frachtowiec

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: