RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śmierć strażaków nie z winy Polaków?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dopiero za dwa miesiące zapadnie wyrok w sprawie Polaków sądzonych we Francji za niezamierzone spowodowanie śmierci pięciu strażaków. Waldemarowi W. i jego córce zarzucano, że w nielegalnie wynajmowanej kawalerce podłączyli do gniazdka elektrycznego zbyt wiele urządzeń, co wywołało pożar.

Według prokuratury winę ponosi właścicielka kawalerki, która nie sprawdziła zgodności instalacji elektrycznej z obowiązującymi normami. Zgadza się z tym adwokat rodzin strażaków – Thibault De Montbrial. Ta konkluzja mnie absolutnie nie szokuje, bo takie są fakty. Według prawa, właściciele wynajmowanych mieszkań mają w tej sferze większą odpowiedzialność, niż lokatorzy - podkreślił adwokat.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: