RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śmierć na placu budowy w Krakowie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zginął robotnik przysypany przez ziemię na budowie osiedla mieszkaniowego w Krakowie. Mężczyzna pracował w głębokim czterometrowym wykopie, który – jak ustalił reporter RMF FM Maciej Grzyb – nie był zabezpieczony; zabrakło szalunku chroniącego przed osuwaniem się ziemi do rowu kanalizacyjnego.

Dlatego też gdy na miejsce przyjechali strażacy, by odkopać zasypanego mężczyznę, najpierw musieli zająć się budową prowizorycznego zabezpieczenia, aby ziemia nie przysypała innych osób. Niestety, po kilkunastu minutach, kiedy udało się dotrzeć do robotnika, okazało się, że już nie żyje.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: