RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Służba zdrowia znów grozi protestami

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nie będzie obiecanych podwyżek, będzie protest - grożą lekarze i pielęgniarki.

Strajk jest w takim razie bardzo prawdopodobny, bo jak pisze "Gazeta Wyborcza", na podwyżki nie mogą liczyć lekarze, pielęgniarki i położne, jeśli samodzielnie lub jako grupa lekarzy utworzyli niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Oni, zgodnie z ustawą, nie są zatrudnieni, a tylko tacy medycy mają dostać podwyżki. Ministerstwo Zdrowia obiecuje zmienić przepisy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: