RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Słowacja wycofuje się z Iraku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W lutym przyszłego roku słowaccy żołnierze wyjadą z Iraku – postanowił rząd premiera Roberta Fico. Nad Tygrysem i Eufratem pozostanie tylko 6 słowackich oficerów operacyjnych i 5 instruktorów szkolących wojskowych.

Ostatni kontyngent słowackich żołnierzy, głównie saperów, pojechał do Iraku w tym miesiącu. Słowacy wchodzą w skład wielonarodowej dywizji Centrum-Południe dowodzonej przez Polaków.

Słowacy nie wezmą natomiast udziału w misji w Afganistanie. Rząd w Bratysławie zadeklarował tylko przekazanie pomocy humanitarnej oraz – w miarę potrzeb – wysłanie cywilnych lekarzy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: