Ostatni kontyngent słowackich żołnierzy, głównie saperów, pojechał do Iraku w tym miesiącu. Słowacy wchodzą w skład wielonarodowej dywizji Centrum-Południe dowodzonej przez Polaków.
Słowacy nie wezmą natomiast udziału w misji w Afganistanie. Rząd w Bratysławie zadeklarował tylko przekazanie pomocy humanitarnej oraz – w miarę potrzeb – wysłanie cywilnych lekarzy.