RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Słoneczną" łodzią z Krakowa do Gdańska

Publikacja: Niedziela, 2 lipca (11:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

900 kilometrów dystansu, miesiąc żeglowania a zamiast żagli 14 ekranów. Z Krakowa właśnie wyrusza w wiślany rejs "Solarek", czyli łódź napędzana wyłącznie energią słoneczną. Celem podróży jest Gdańsk.

Te akumulatory to taki bufor, który pozwala zgromadzić nam energię, którą z paneli słonecznych dostajemy już od świtu - mówią Radek Wilczak i Przemek Witkowski, którzy popłyną do Gdańska. Na pokładzie jachtu znajdzie się także komputer, przenośny telewizor i urządzenia, których zwykle używa się w domu.

Obaj panowie już kiedyś przepłynęli identyczny dystans… przerobionym autem Syrena.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: