RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ślisko i niebezpiecznie na ulicach Krakowa

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zima coraz odważniej wkracza do Polski. Padający śnieg i ujemna temperatura znacznie pogorszyły warunki drogowe w południowej części kraju. Jak informuje reporter RMF FM Maciej Grzyb, na krakowskich ulicach jest bardzo ślisko. W ciągu półtorej godziny doszło do kilkudziesięciu stłuczek.

Śnieg, który drogowcom udało się rozpuścić w trakcie dnia, pod wieczór zaczął gwałtownie marznąć. Ulice pokryły się cieńką warstwą lodu. Z tego powodu korki utworzyły się na wyjazdach z Krakowa w stronę Zakopanego i Wieliczki. Policja zaapelowała do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie większych odstępów pomiędzy samochodami.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie zapewnił, że na ulice wyjechało 40 solarek.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: pogoda lód mróz

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: