RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śledczy o śmierci Polaków w obozach pracy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nieleczone zapalenie płuc i brak opieki lekarskiej to przyczyna śmierci 3 lub 4 Polaków pracujących na plantacjach w Apulii we Włoszech. Takie wstępne ustalenia prokuratorów podaje agencja prasowa ANSA, powołująca się na źródła we włoskim wymiarze sprawiedliwości.

Według śledczych, Polacy najczęściej mieszkali w zrujnowanych budynkach gospodarczych i byli pozbawieni jakiejkolwiek opieki medycznej.

Włoska prokuratura bada, czy ich śmierć była rezultatem zaniedbania ze strony pracodawców.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: