RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śląsk: Lekarze-łapówkarze zatrzymani

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Częstochowska policja zatrzymała dwóch ginekologów, którzy brali łapówki w zamian za opiekę nad rodzącymi kobietami. Mimo że ta opieka należała do ich obowiązków, lekarze przyjmowali od 200 zł do 1 tys. zł.

Prokuratorzy postawili mężczyznom kilkanaście zarzutów, dotyczących przyjmowania łapówek w latach 2004-2005. Wnioskowali także o aresztowanie obu lekarzy. Sąd zdecydował jednak o zastosowaniu poręczeń majątkowych w wysokości 20 tys. zł.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: