RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Śląsk: Do autobusu wsiądziesz tylko przednimi drzwiami

Publikacja: Czwartek, 25 września (14:01) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tylko przez przednie drzwi będzie wolno wsiąść do autobusu - taka zasada zostanie wprowadzona w aglomeracji śląskiej. Urzędnicy spróbują w ten sposób walczyć z plagą gapowiczów. Jednak sami pasażerowie sceptycznie odnoszą się do tego pomysłu władz.

Większość z nich nie chce zmian. A to z prostego powodu - niepotrzebnej straty czasu. Łatwiej jest wsiadać wszystkimi drzwiami, bo wtedy autobus jest bardziej punktualny - tłumaczyli reporterowi RMF FM.

Jeden z autobusów na trasie Katowice-Zabrze jeździ już według nowych zasad. Nasz reporter Marcin Buczek sprawdził, jak pomysł śląskich władz sprawdza się w praktyce. Posłuchaj jego relacji:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Śląsk bilety

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: