RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Skradziono datki na dobudowę kościoła św. Katarzyny

Publikacja: Czwartek, 12 października (18:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Z Urzędu Miejskiego w Gdańsku skradziono skarbonkę z datkami na odbudowę spalonego kościoła św. Katarzyny. Skarbonka była wystawiona tuż przy wejściu do budynku – obok stanowiska firmy ochroniarskiej.

Wiadomo już, że gdański urząd rozwiąże umowę z firmą ochroniarską i będzie się od niej domagał rekompensaty.

Szklana skarbonka jest dość duża – dziwne, że złodziej wyszedł z nią niezauważony. Nie wiadomo, ile pieniędzy było wewnątrz.

W urzędzie pracuje specjalna grupa dochodzeniowa, która przesłuchuje świadków i zabezpiecza ślady. Budynek jest monitorowany, a policja liczy, że moment kradzieży został zapisany na taśmie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: