To oficjalne oznaczenie rosyjskich sił pokojowych. Ten skrót oznacza "mirotworczeskije siły". Doskonale to widać na filmie relacjonującym odjazd żołnierzy. Takie oznaczenia nie pojawiają się przypadkowo. Miały je wojska rosyjskie stacjonujące w gruzińskiej Osetii Południowej przed wojną w 2008 roku.
Czy to przypadek, czy może transportery pomalowano przewidując najazd na Ukrainę, gdzie wojska rosyjskie miały uchodzić za "siły pokojowe"? Próbowałem sprawdzić, czy ten batalion wcześniej brał udział w misjach pokojowych i po prostu starych oznaczeń nikt nie zamalował. Znalazłem jedynie tyle, że jednostka specjalizuje się w operacjach pokojowych. Oznaczenia wyglądają na wymalowane niedawno i chyba podejrzenie, że "mirotworczeskije siły" wysłano w pobliże granicy ukraińskiej nieprzypadkowo wydaje się uzasadnione.