Czerwono był w niedzielę na boiskach Serie A podczas spotkań 19. kolejki. W dziesiątkę kończyły mecze drużyny Catanii i Atalanty, a w spotkaniu Fiorentiny z Bari - oba zespoły.

Wyjątkowo szybko zakończył się mecz zwłaszcza dla Giuseppe Bellusciego. Zawodnik Catanii pierwszą żółtą kartkę w spotkaniu z ekipą Genoi zobaczył już po 10 minutach gry. Po kolejnych 18, sędzia pokazał mu drugi żółty kartonik i wyrzucił z boiska. Grająca w osłabieniu Catania przegrała 0:2.

"Planowe" zwycięstwo nad Bari odniosła Fiorentina, która jednak po 25 minutach przegrywała 0:1. Jeszcze przed przerwą wyrównał jednak Mutu, a po zmianie stron trafił jeszcze Castillo. Tym samym trzy punkty zostały we Florencji.

Napoli skromnie pokonało Sampdorię 1:0, po uderzeniu Denisa. W spotkaniu dwóch drużyn niezmiernie potrzebujących punktów, Udinese z Lazio, padł remis 1:1, który nie zadowala żadnej z ekip. Livorno na własnym boisku nie dało się Parmie i zainkasowało komplet punktów. Atut własnego boiska nie pomógł za to Bolonii, która uległa Cagliari 0:1.

Bologna - Cagliari 0:1 (0:0)

0:1 Matri 66. min

Fiorentina - Bari 2:1 (1:1)

0:1 Barreto 25. min

1:1 Mutu 38. min

2:1 Castillo 74. min

Czerwona kartka: Castillo (80. min) - Almiron (58. min)

Genoa - Catania 2:0 (1:0)