RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Serbowie tłumnie przywitali Biljanę Plavsić

Publikacja: Wtorek, 27 października (14:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tłumy Serbów witały w Belgradzie byłą prezydent bośniackich Serbów Biljanę Plavsić, która od 2003 roku odsiadywała w Szwecji karę więzienia za zbrodnie wojenne w byłej Jugosławii. We wtorek wyszła ona na wolność ze szwedzkiego więzienia. W zeszłym tygodniu sędziowie trybunału zadecydowali o jej przedterminowym zwolnieniu z powodu jej problemów zdrowotnych i dobrego zachowania.

Była prezydent Serbów bośniackich została skazana na 11 więzienia za zbrodnie ludobójstwa podczas wojny na Bałkanach.

W czasie odbywania kary kilkakrotnie przewożono kobietę do szpitala w związku z problemami z układem oddechowym i z powodu złamania ręki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: