RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sasha Cohen wraca na lód

Publikacja: Czwartek, 7 maja (12:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Srebrna medalistka olimpijska z Turynu w łyżwiarstwie figurowym, Amerykanka Sasha Cohen zapowiedziała powrót na lód. Jej celem jest występ w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Łyżwiarka złożyła już podanie do amerykańskiej federacji o umożliwienie startów w zawodach.

24-letnia Cohen zrezygnowała z uprawiania sportu w 2006 roku. Obecnie występuje w rewii "Stars on Ice", w której zdarza się jej wykonywać skoki nawet z trzema obrotami. Regularne treningi ma jednak rozpocząć wkrótce pod okiem Rafaela Arutuniana, byłego szkoleniowca Michelle Kwan, która także zakończyła już karierę.

Po rezygnacji Cohen i Kwan amerykańskie łyżwiarki nie zdobyły medalu w trzech kolejnych mistrzostwach świata.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: USA

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: