RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Saddam Husajn zrezygnował z głodówki

Publikacja: Poniedziałek, 27 lutego (10:25) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Saddam Husajn "ze względów zdrowotnych" zakończył prowadzony od 11 dni strajk głodowy - poinformowali jego adwokaci. Były iracki przywódca prowadził głodówkę na znak protestu przeciwko złemu traktowaniu go przez sąd.

Proces Husajna i siedmiu współoskarżonych ma zostać wznowiony jutro po dwutygodniowej przerwie. Wszyscy odpowiadają za masakrę 148 szyitów z Dudżailu, dokonaną z zemsty za zamach na dyktatora w tym miasteczku w 1982 roku. Proces toczy się od 19 października zeszłego roku.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: