RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Są zarzuty w sprawie zakażeń żółtaczką

Publikacja: Piątek, 1 września (11:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Są zarzuty w sprawie zakażeń żółtaczką pacjentów w Ostrowie Wielkopolskim – dowiedziało się RMF FM. Prokuratura kaliska zarzuca byłej pielęgniarce oddziałowej i byłemu ordynatorowi oddziału stacji dializ niedopełnienie obowiązków.

W wyniku niedopełnienia obowiązków narażono zdrowie i życie pacjentów – mówi RMF FM Janusz Walczak rzecznik kaliskiej prokuratury. Obecnie trwają czynności procesowe z udziałem podejrzanych. Przedstawienie zarzutów planowane jest w najbliższym czasie. Dodajmy, że podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

W ostrowskiej stacji dializ doszło do zakażenia żółtaczką 48 pacjentów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: