RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rzym: Narkotyki w powietrzu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kokaina i inne narkotyki unoszą się w powietrzu w Rzymie - wynika z ogłoszonych rezultatów analizy zanieczyszczenia środowiska w Wiecznym Mieście, przeprowadzonej przez ekspertów z Krajowej Rady Badań Naukowych.

Największe stężenie kokainy, a także konopi indyjskich stwierdzono w rejonie rzymskiego uniwersytetu. Naukowcy zauważyli również, że poziom kokainy w powietrzu jest wyższy zimą niż w innych porach roku. Ślady narkotyków znaleziono także w powietrzu w rejonie rzymskich parków.

Specjalista w dziedzinie zanieczyszczenia atmosfery Angelo Cecinato podkreślił, że trzeba teraz ustalić przyczyny zatrucia środowiska w Rzymie substancjami odurzającymi. Jak wyjaśnił: Nie można po prostu powiedzieć, że świadczy to wysokim spożyciu narkotyków lub ich sprzedaży.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: