RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

„Rotterdam” zrzuca azbest do morza?

Publikacja: Wtorek, 15 sierpnia (06:46) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Holenderski azbestowy wycieczkowiec „Rotterdam” znajduje się pod specjalnym nadzorem morskiej straży granicznej. Istnieje bowiem obawa, że ze statku do morza zrzucane są worki z trującą substancją.

Być może kłopotliwy statek jutro opuści port w Gdańsku. Właściciel „Rotterdamu” na swoich stronach internetowych poinformował, że statek ma zostać odholowany do Kaliningradu, gdzie będzie oczyszczony z azbestu. Potem ma wrócić do Gdańska, gdzie przejdzie remont.

Zanim jednak odpłynie z polskiego portu, w miejscu gdzie stoi przeszukane ma zostać dno. Prawdopodobnie chodzi o sprawdzenie, czy nie ukryto tam worków z trującym azbestem.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: