RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosyjscy kontrolerzy w Polsce

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W poniedziałek do naszego kraju przyjeżdżają rosyjscy kontrolerzy weterynaryjni, którzy wraz z przedstawicielami UE będą sprawdzać polskie ubojnie. Komisja Europejska oczekuje, że te inspekcje zakończą się wyznaczeniem jasnej daty zniesienia rosyjskiego embarga na mięso z Polski.

Z powodu embarga Polska zablokowała rozpoczęcie negocjacji Unia Europejska-Rosja w sprawie nowej umowy o współpracy i partnerstwie.

Grupa kontrolerów będzie się składać z pięciu osób: trzy będą pracowały w Polsce dwa tygodnie, a dwie – tydzień - poinformował szef rosyjskiej Federalnej Służby ds. Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Siergiej Dankwert.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: