Rosjanie schwytali 10 somalijskich piratów
Publikacja: Piątek, 13 lutego (11:01)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Rosyjscy marynarze zatrzymali trzy pirackie łodzie u wybrzeży Somalii. Załoga krążownika atomowego „Piotr Wielki” schwytała w sumie dziesięciu piratów. <i>Zatrzymaliśmy dwie motorówki i jedną większą łódź-bazę</i> - powiedział agencji RIA Novosti kapitan Igro Dygało z Wojenno-Morskiej Floty Rosyjskiej Federacji.
Somalijscy piraci w rejonie Zatoki Adeńskiej porywają statki z całego świata. Niespokojne wody wokół Rogu Afryki są obecnie patrolowane przez okręty z różnych krajów, w tym Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Indii i Rosji.
Dziś do domów wróciła załoga ukraińskiego statku przewożącego czołgi i broń. Bandyci uwolnili ich w zeszłym tygodniu.