Zmniejszenia dostaw gazu obawiają się europejscy konsumenci. Podobna sytuacja miała bowiem miejsce w zeszłym miesiącu. Włoski koncern energetyczny ENI na swojej stronie internetowej pisze, że problemy z przesyłem gazu z Rosji są cały czas.
W tej sprawie ma być przygotowane wspólne europejskie oświadczenie, a na miejsce jego prezentacji wybrano spotkanie ministrów energetyki grupy G8 w przyszłym miesiącu – właśnie w Moskwie.
Meteorolodzy ostrzegają, że mrozy przesuwają się teraz nad Ukrainę i dalej na zachód Europy.